GABINETY
SPECJALISTYCZNE

REJESTRACJA

503 53 00 53

Ortodoncja

Proste zęby to nie tylko ładny uśmiech. Prawidłowa relacja zębów górnych i dolnych to zmniejszenie ryzyka występowania paradontozy. "Wyrównane" zęby łatwiej oczyszczać i chronić przed próchnicą. Zatem proste zęby to uśmiech ładny i zdrowy! Pacjentem lekarza ortodonty może zostać każdy bez względu na wiek. Wady zgryzu korygować można nie tylko u dzieci i młodzieży, ale również u dorosłych. Stosować można dwa rodzaje aparatów: ruchome (zdejmowane) i stałe.

Leczenie aparatami ruchomymi:
Zaleca się je głównie dla dzieci pomiędzy 4 a 12 rokiem życia, a więc przed zakończeniem wymiany zębów mlecznych na stałe. Aparat ruchomy należy nosić co najmniej 4 do 6 godzin w ciągu dnia oraz zakładać na noc. Skuteczność leczenia zależy od współpracy dziecka, ponieważ wymaga systematycznego noszenia aparatu.

Leczenie aparatami stałymi:
Zaleca się je zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Elementy aparatu mocuje się na zębach na czas leczenia za pomocą specjalnych klejów. Aparat działa więc przez 24 godziny na dobę co jest jego największą zaletą. W trakcie leczenia zęby i aparat muszą być dokładnie czyszczone po każdym posiłku i przed snem. Zaleca się również profesjonalne oczyszczanie w gabinecie stomatologicznym. Należy unikać pokarmów bardzo twardych i bardzo lepiących, które mogą uszkodzić aparat.