GABINETY
SPECJALISTYCZNE

REJESTRACJA

503 53 00 53

Stomatologia zachowawcza

ARETE Stomatologia zapewnia kompleksową pomoc stomatologiczną: począwszy od diagnostyki, przez profilaktykę, leczenie zachowawcze, stomatologię estetyczną, aż po protetykę i implantologię. Gwarantujemy profesjonalną opiekę medyczną osobom dorosłym i dzieciom. Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy nowocześnie wyposażone, klimatyzowane gabinety zabiegowe, gabinet RTG i przyjazną poczekalnię. Nasi specjaliści zapewniają konsultacje i pełną informację na temat leczenia. Umożliwi to Państwu podjęcie świadomej decyzji w każdym indywidualnym przypadku. W procesie leczenia stosujemy najnowsze techniki i metody współczesnej stomatologii. Zapewniamy Państwu całkowicie bezbolesne leczenie przeprowadzone przy użyciu nowoczesnego sprzętu i materiałów najwyższej jakości.

Profilaktyka stomatologiczna obejmuje następujące zabiegi:

  • usuwanie osadu i kamienia nazębnego
  • lakowanie zębów
  • lakierowanie zębów
  • intensywna fluoryzacja w profilaktyce przeciwpróchniczej i leczeniu nadwrażliwości
  • naukę higieny jamy ustnej

Nieusuwana płytka bakteryjna w ramach codziennej higieny jamy ustnej przekształca się w kamień nazębny. Kamień prowadzić może do rozwoju chorób dziąseł i przyzębia - paradontozy, a w konsekwencji do utraty zębów. Aby tego uniknąć, należy odpowiednio często (w zależności od wskazań) oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym.

Zabieg ten wykonujemy bez znieczulenia metodą mechaniczną przy pomocy ultradźwięków i piaskarki. Jednak przy obfitych złogach nazębnych oraz przy odsłoniętych szyjkach zabieg ten można wykonać w znieczuleniu miejscowym oraz podzielić na etapy celem poprawy komfortu. Na koniec zabiegu po dokładnym oczyszczeniu wszystkich powierzchni zębów, całość uzębienia polerujemy za pomocą specjalistycznych szczoteczek, gumek i past polerskich tak, aby pozostawić idealnie gładką powierzchnię. Po zakończonym zabiegu przy prawidłowej higienie jamy ustnej osad i kamień nie będzie miał tendencji do nadmiernego osadzania się. Zabieg lakowania jest od kilku lat rutynowym zabiegiem profilaktycznym. Dotyczy zębów przedtrzonowych i trzonowych, gdyż ich budowa sprzyja zaleganiu bakterii. Zabieg lakowania jest bezbolesny. Lekarz stomatolog przed lakowaniem oczyszcza ząb, a następnie wprowadza lak do wnętrza bruzdy.

Zabieg lakierowania wykonuje lekarz stomatolog, stosując do tego fluor o wysokim stężeniu. Przed aplikacją lakieru dokładnie oczyszcza zęby i na suche powierzchnie aplikatorem nakłada preparat. Z reguły lakier twardnieje w środowisku jamy ustnej tworząc przezroczystą błonkę. Zaletą lakierów fluorkowych jest długie utrzymywanie się na powierzchni zęba i długotrwałe uwalnianie fluoru. Zabieg lakierowania zaleca się wykonywać dwa razy w roku, a przy większej skłonności do próchnicy wykonuje się go częściej - co trzy miesiące.

Mechanizm przeciwpróchnicowy fluoryzacji polega na wzmacnianiu zewnętrznej warstwy zęba - szkliwa. Na skutek wchodzenia jonów fluoru w reakcje z apatytami szkliwa (główny budulec szkliwa), zwiększa się odporność na działanie kwasów. Jednocześnie fluor hamuje metabolizm komórek bakterii znajdujących się na płytce nazębnej.

 Stomatologia zachowawcza

- Wypełnienia kompozytowe 
- Wypełnienia glasjonomerowe
- Odbudowa na ćwiekach z włókna szklanego

 Stomatologia dziecięca

- Wypełniania glasjonomerowe (kolorowe)
- Lakowanie
- Lakierowanie

 Stomatologia estetyczna

  • Licowanie zębów kompozytem 
  • Poprawa kształtów anatomicznych zębów
  • Licówki ceramiczne

Rentgenodiagnostyka

Radiowizjografia stanowi połączenie badania USG z rentgenem. Technika ta służy przede wszystkim jako podstawowe narzędzie diagnostyki, umożliwia również ocenę długości korzeni i kanałów zębów, skuteczne wykrywanie wszelkich zmian patologicznych. Korzyści wynikające ze stosowania radiowizjografii:

  • Zminimalizowanie dawek promieni rtg - dawka jest obniżona o ok. 90 % w stosunku do dawki potrzebnej do wykonania zdjęcia na kliszy
  • Bardzo szybkie otrzymywanie zdjęcia od ekspozycji do momentu wyświetlenia zdjęcia
  • Ułatwia dostęp do danych - zdjęcia pozostają w systemie i mogą być wielokrotnie analizowane na przestrzeni czasu i porównywane
  • Ułatwia diagnostykę - zdjęcie można powiększyć, dowolnie obrócić i mierzyć z bardzo dużą dokładnością
  • Nieocenione usługi oddaje ta technika przy planowaniu leczenia implantologicznego oraz przy ocenie jakości (gęstości) oraz ilości (grubości) kości szczęki i żuchwy