GABINETY
SPECJALISTYCZNE

REJESTRACJA

503 53 00 53

Implantoprotetyka

Dla kogo implanty są dobrym rozwiązaniem?

Jak pokazują badania stan uzębienia Polaków jest bardzo zły. Wbrew pozorom problem ten nie dotyczy tylko osób starszych. Utrata zęba w każdym wieku jest wskazaniem do jego uzupełnienia. Leczenie z pomocą implantów stomatologicznych jest obecnie najmniej inwazyjną metodą. Pełne odwzorowanie naturalnej fizjologii zęba połączone z wysoką estetyką sprawiają, że zainteresowanie implantami zębowymi ciągle rośnie.

Implanty są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, zdrowiem jamy ustnej oraz poczuciem pewności siebie. Najchętniej i najczęściej wybierane są przez ludzi aktywnych zawodowo, dla których utrata naturalnego uzębienia jest poważnym problemem.
Dotyczy to w szczególności tych, którzy ze względu na problemy z próchnicą lub wskutek nieszczęśliwego wypadku utracili naturalne zęby, a których jednocześnie przeraża wizja noszenia niestabilnej sztucznej protezy.

Implanty można stosować u prawie wszystkich osób, u których został zakończony proces rozwoju kości. Nawet u osób starszych rzadko występują przeciwwskazania do stosowania implantów. Najważniejsze wymagania, jakie muszą być spełnione to dobry stan kości i ich objętość, prawidłowo przebiegający proces gojenia oraz zachowanie odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej.

Ostateczna decyzja co do wyboru terapii może być podjęta wyłącznie po konsultacji z lekarzem stomatologiem

Zachęcamy do zapoznania się z broszurami informacyjnymi:

Stosowanie implantów:

Jeśli straciłeś ząb, naturalną reakcją jest chęć jego szybkiego uzupełnienia, szczególnie jeśli chodzi o ząb przedni. Ale co jeśli brakujący ząb nie jest widoczny podczas uśmiechu? Przez większość osób ten fakt jest zwykle ignorowany.

Tymczasem brak każdego zęba może wywierać niekorzystny wpływ na jakość Twojego życia oraz ogólnie na zdrowie całego organizmu. W czasie żucia zdrowe zęby powodują poprawę budowy kości, jeśli natomiast mamy braki w uzębieniu, kość w tym miejscu zanika co prowadzi do poważnych komplikacji. Ponadto w sytuacji braku zęba, pozostałe zęby mają tendencję do przesuwania się w kierunku istniejącej przerwy. Wpływa to niekorzystnie na zgryz i rozłożenie siły pomiędzy dolnymi i górnymi zębami. Taka sytuacja niekorzystnie wpływa na mięśnie i stawy prowadząc do bólów i innych objawów takich jak na przykład bóle głowy (migrena).

Dlatego dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, każdy ząb jest bardzo ważny.

Najlepszym rozwiązaniem na uzupełnienie braku pojedynczego zęba jest jego natychmiastowe uzupełnienie implantem z pełną odbudową protetyczną.
Brak pojedynczego zęba przed wynalezieniem implantów był maskowany wykonywaniem tradycyjnego mostu, gdzie trzeba było oszlifować dwa sąsiednie, często zdrowe zęby, które potem nierzadko stawały się martwe.

Uzupełnienie braku zęba implantem nie narusza zębów sąsiednich, a wręcz przeciwnie może poprawić ich umocowanie w kości. Dzieje się tak, ponieważ wstawienie implantu zapobiega zanikowi kości, dzięki czemu zęby sąsiednie nie są narażone na przesuwanie czy też rozchwianie. Jeśli doprowadzimy do zaniku kości to w przyszłości będzie on konieczny do uzupełnienia, co wpłynie znacząco na czas i koszt leczenia implantologicznego. Dlatego w przypadku utraty zęba, bardzo ważna jest szybka decyzja o podjęciu leczenia.

W przypadku pojedynczego braku, możemy często umieszczać implant natychmiast po ekstrakcji zęba, skracając tym ilość zabiegów chirurgicznych do jednego oraz redukując czas gojenia o ponad 50%.

Tak więc wstawienie implantu daje ogromne korzyści nie tylko estetyczne ale i zdrowotne.

Zęby są zintegrowaną częścią naszego ciała i pełnią bardzo ważną funkcję dla prawidłowego działania całego organizmu. Dlatego każdy ząb jest tak ważny. Na przykład zachowanie wszystkich zębów zapewnia ich właściwe ustawienie - zarówno w przednich jak i w bocznych odcinkach. W czasie żucia zdrowe zęby powodują poprawę jakości kości i zapobiegają jej zanikowi. Natomiast brak zębów może spowodować kurczenie się kości, ponieważ nie jest ona pobudzana przez żucie.

Często powoduje to zmiany w wyglądzie twarzy. Utrata więcej niż jednego zęba może być wynikiem choroby, wypadku lub po prostu wrodzonych słabych zębów. Jednak ich brak na pewno w znacznym stopniu obniża jakość codziennego życia. Może to także determinować podejście do opieki
stomatologicznej w przyszłości. W takim przypadku niezastąpionym rozwiązaniem jest odbudowa na implantach.

Atrakcyjne, zdrowe zęby są ważne dla zdrowia całego naszego organizmu i dobrego samopoczucia. Dzięki nim wyglądasz dobrze i czujesz się pewnie kiedy się uśmiechasz. Utrata zębów może mieć wiele przyczyn i zawsze negatywnie wpływa na jakość życia. Brak zębów może powodować zanikanie kości. Dzieje się tak dlatego, że kość przestaje być stymulowana przez żucie podczas jedzenia, naturalną sytuacje podczas korzystania z własnych zębów. Powoduje to zmiany w kształcie i wyglądzie twarzy.

Przy rozleglejszych lub całkowitych brakach zębowych zwykle stosuje się różnego rodzaju protezy. Protezy tradycyjne są w obecnych czasach przestarzałym rozwiązaniem. Korzystanie z takiej protezy jest niewygodne a także może okazać się bolesne. Protezy tego typu utrudniają żucie i gryzienie wielu pokarmów, co może uniemożliwiać jedzenie ulubionych potraw. Korzystanie z takich protez może także zaburzać wymowę. Posiadanie protezy tradycyjnej powoduje także zanik kości co prowadzi do zmian w wyglądzie twarzy.

Odzyskanie estetyki i funkcji jamy ustnej przy znacznej utracie zębów umożliwia proteza na implantach

Zdejmowana proteza na implantach zapewnia stabilizację po umocowaniu na dwóch lub więcej implantach stomatologicznych. W tym przypadku podstawę do protezy tworzą implanty, zintegrowane z kością w wyniku naturalnego procesu. Korony zębów uformowane w kształcie protezy, stomatolog umieszcza w jamie ustnej pacjenta przy zastosowaniu różnych systemów mocowań. Wybór systemu łączącego implanty z protezą uzależniony jest od indywidualnych możliwości protetycznych pacjenta. Dobrze wykonana proteza spełnia funkcje utraconych zębów. Dzięki temu rozwiązaniu można bez niepokoju żuć różne pokarmy, a zmysł smaku zostaje niezmieniony. Pacjent czuje się tak jakby miał swoje naturalne zęby.

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo. Leggings occaecat craft beer farm-to-table, raw denim aesthetic synth nesciunt you probably haven't heard of them accusamus labore sustainable VHS.